Buio

“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Report TV
Iscriviti
visualizzazioni 423 918
94% 4 024 215

Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Pubblicato il

 

30 nov 2019

Condividi:

Condividi:

Scaricare:

Caricamento in corso.....

Aggiungi a:

La mia playlist
Guarda più tardi
Commenti 80
Alekos Hysi
Alekos Hysi 20 giorni fa
Ky termet ipakuptuar ra ne shqiperi vrave foshnje te rinje edhe pleqerin o termet te rente zjari vrave njerezit persegjalli ulerinim ane e mbane kush do ti nxjerinjerzit tane
Alekos Hysi
Alekos Hysi 20 giorni fa
Naka qar zemra dhe shpirti per ata njerez te rinje se iken kot
Alekos Hysi
Alekos Hysi 20 giorni fa
Ngushellime per familjet shqipetare qe pesuan demtime nga termeti
histori shqip
Lot🐊
TheAngry RobloxPlayer
Salcice
fredi guci
fredi guci 4 mesi fa
mos i besoni ktit nga lotet e krokodilit se ky nuk do me dit per popullin e vet se ka 8 vjet qe po e vjedh dhe vazhdon ta vjedhi edhe per ket fatekeqesi qe i ka ndodh shqiptarve ky vetem i vjedh ka nxjerr kush e di sa familje ne rrug dhe kush e di sa te tjera do nxjerri
Ardi Vushtrria
Ardi Vushtrria 4 mesi fa
Rrespekt edi je nish ke zemer shqiptari zoti i madh t‘ruft siq thot u madhi dhe i nderumi elvis naci i madhi zot t‘begatoft🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Fotis Andreas
Fotis Andreas 4 mesi fa
Ngushellime te gjitheve keqardhje zoti te ndimoj te te mbijetuarit nga tragjetia bravo Z. Kryeminister.
bess 1578
bess 1578 5 mesi fa
Qen birë qeni!!! Pse ste mur ty zoti .?
Tony Tony
Tony Tony 5 mesi fa
Mashtrusi
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥
Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
what went wrong????
Αγγελος Αγγελου
Bad actor!
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!
Romeo Demogllava
Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo
Iu Iu
Iu Iu 6 mesi fa
O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte
Iu Iu
Iu Iu 5 mesi fa
@Vera Kurti ehe Qenke nga brenda fare duket nga stili qe shkruan Te eshte shplare koka e je zhytur ne batak nga sdel dot me SHQIPERIA me ty ka nje patriot me pak Problemi eshte se bota qyteteruar te parin denon ate qe firmos Do yourself a favour Educate your mind S.W
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!
Ena Meta
Ena Meta 6 mesi fa
Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut
liza corti
liza corti 6 mesi fa
🙏😥
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
🇬🇷♥🇦🇱
Malvin33 Kola
Malvin33 Kola 6 mesi fa
Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥
ledi noka
ledi noka 6 mesi fa
lot krokodili ti qifsha ropt
speranza gilaj
speranza gilaj 6 mesi fa
Ngushellime familieve
Etnik BOLETINI
Etnik BOLETINI 6 mesi fa
Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.
shy_wolfUwU 054
shy_wolfUwU 054 6 mesi fa
Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre
Djali Mire
Djali Mire 6 mesi fa
Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...
Liv. F
Liv. F 6 mesi fa
Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !
Ymer Asllani
Ymer Asllani 6 mesi fa
Allahu me xhehnet inshalla
Blerim Syla
Blerim Syla 6 mesi fa
Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet
Veselina Ivanova
TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR
Pulceilcane
Pulceilcane 6 mesi fa
this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab
Dd Malka
Dd Malka 6 mesi fa
Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏
Mat Neumann
Mat Neumann 6 mesi fa
Condoglianze a tutti gli amici albanesi
Toni Shehu
Toni Shehu 6 mesi fa
Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo
Unikkatil AL
Unikkatil AL 6 mesi fa
U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Per nji jav u (plak) ,,,
molon Lave ksexaseto
je ma i miri Edi
altin altin
altin altin 6 mesi fa
ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane
altin altin
altin altin 6 mesi fa
po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!
marlin shkalla
marlin shkalla 6 mesi fa
zoti e bekoft shqiperin
Ferdinant Bogknto
Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam
Viviane Kodra
Viviane Kodra 6 mesi fa
N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france
Viviane Kodra
Viviane Kodra 6 mesi fa
Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France
Viviane Kodra
Viviane Kodra 6 mesi fa
Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève
e gega
e gega 6 mesi fa
Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Bravo 👏
policani albania
O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100
abi ern
abi ern 6 mesi fa
Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte
ff bisha
ff bisha 6 mesi fa
Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi 6 mesi fa
Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi 6 mesi fa
Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte
Gjustina Avgustini
Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.
Dragon
Dragon 6 mesi fa
Clickbait
nderim bytyqi
nderim bytyqi 6 mesi fa
Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢
Festim Kertusha
Festim Kertusha 6 mesi fa
Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️
Γιωργος Πεππας
Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι
Γιωργος Πεππας
@Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω
Laertis Rak
Laertis Rak 6 mesi fa
@Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια
Γιωργος Πεππας
@Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις
Laertis Rak
Laertis Rak 6 mesi fa
Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )
Queenie Minnie
Queenie Minnie 6 mesi fa
😢😢be careful people😢😢
ALBAN STRAKOSHA
ALBAN STRAKOSHA 6 mesi fa
Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi 6 mesi fa
Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret
Μαιλιντα Μολλαι
Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍
Gentian Rakipi
Gentian Rakipi 6 mesi fa
Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters
Anna Stone
Anna Stone 6 mesi fa
😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸
tiranasot100
tiranasot100 6 mesi fa
Zoti te bekofte 🙏
markiljano official
Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊
Gerti Pepa
Gerti Pepa 6 mesi fa
Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati. O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...
Pjetro Gjeloshaj
NGUSHLLIME FAMILJES ME ZEBER TE PIKLLUAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Gezime Badallaj
Gezime Badallaj 6 mesi fa
Ngushellime familjeve😢😢 😢😢😢
muzika kosovo
muzika kosovo 6 mesi fa
Rama à esht shqiptar à pakistanez me at mjekerr 🤢🤮
Kushtrim Brahimi
Ishlla me ato lek qe i kan jap per kto familje i bani me shpia po prap e kam friken se jo se jeni ta pa ftyr ju politikajt jeni te uritur per lek
light stars
light stars 6 mesi fa
🙏🙏🇦🇱🇦🇱
Jeta Drita
Jeta Drita 6 mesi fa
Pse lodhesh Zoti Rama.Nuk ka ngelur per ju ky informacion.Jeni ju qe i fundoset
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
@Doci Blendi 👍
Doci Blendi
Doci Blendi 6 mesi fa
Ik oj kare fli gjum se ske lidhje ktu.
ITsMe
ITsMe 6 mesi fa
Kjo tragjedi na ka prekur sa me ska... Ngushllime Familjeve te atyre qe humben jeten...😢
321 U
321 U 6 mesi fa
In Sha Allah ne xhenet shkojn gjith kta persons se Jan mbet ne mesin e atyne rrenojav, po deshta nje dy fjal Mi fol per Edi Ramen, se shum me ka. Prek rasti I ATI baba it se I vdiq vajza mbas termeti per shkak t plagve te Marra nga termeti, dhe nuk ja kan dhen mundsin me qu jasht shteti, e prindi tu ju pergjeru Edi Rames, ky vetem thot popo osht edhe si vajza ime do ja bejm nje zgjidhje, o Zotri po ata lot te krokodilit sun e mashtron ti nje popull jo, po njerzt se Kan vdek Jan shku, po. Pse spo merrni me njerz se Jan gjall e Kan nevoj si puna e atyre se Jan ne Spital e atyne se Jan PA streh Mi lan kit kohe neper qadra, spo ju vjen marre se 107 vjet shtet I bonum sen ne drit s qitum, spo ju vjen marre prej shkive e prej Evrope me ni se termeti u ba ju tu mirr me pallavra e tu shetit botht neper qytet kishe pi vizitojm banort e prekur nga termeti e veq tuj shit pallavra, sdojm MA pallavra dojm vepra. ZOTI JU DREJTOFT NE UDHE TE DREJT SE ZOTI OAHT TU NA MBAJT GJALL PER SHKAK T FMIVE E NJERZVE T MIR SE KA HALA SE SA PER JUVE POLITIKAJVE MOTI BOTA KISH PERFUNDU.
Rizo O
Rizo O 6 mesi fa
Lot krokodilli..ik ore maskara🤮
Nick Nickk
Nick Nickk 6 mesi fa
O rama o shpresa e vetme e shqiperis ❤️❤️❤️ ngushellime familjarve
liola Koulolle
liola Koulolle 5 mesi fa
Nick Nickk po fiks shpirt😍😍😍
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
@Nick Nickk 👏
Nick Nickk
Nick Nickk 6 mesi fa
Alberto Koulolle e meriton ta mbeshtetesh se eshte njeri shum i mire dhe ka hequr dore nga posti i kryeministrit dhe eshte bere si cdo qytetar i thjesht i ati vendi ku po u rri ne kemb cdo te prekuri
liola Koulolle
liola Koulolle 6 mesi fa
Nick Nickk po shyqyr qe e mbeshteti njeri per here te pare edi ramen bravo👏👏👏😘😘
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
👏
Claudio Lopez Abenza
Ngushllime Familjarve.
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi 6 mesi fa
Respekt per lotet e juve zoti kryeminister zoti dhaft gajret per familjet qe humben antaret ne ket rast te tokes
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Mery Mery
Mery Mery 6 mesi fa
Ngushllime familjareve 🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭
Alket Jaho
Alket Jaho 6 mesi fa
ue aktor bravo sa bukur luan?!
Alket Jaho
Alket Jaho 6 mesi fa
Kush tha i vrau ky aje ne terezi ti futen punes lere vajtinin apo aktrimin
Vera Kurti
Vera Kurti 6 mesi fa
Pse , ai i vrau ,,, si mereni me kto gjera !?
Lasime Ali
Lasime Ali 6 mesi fa
💔😭😭😭🇦🇱🧿🤲🙏
Dori Bregu
Dori Bregu 6 mesi fa
Brvo Z.Rryeminister per mbeshtetjen qe po u jep familjareve .ngushellime familjareve
Prossimi video
Lekundje termeti live në "Opinion"
00:57
Police (feat. Emis Killa)
2:15
visualizzazioni 20 713
TWICE "MORE & MORE" M/V
4:01
visualizzazioni 65 033 480
Luna piena
2:42
visualizzazioni 59 851
Puoi PULIRLO con questo PRODOTTO?
17:06
visualizzazioni 405 796