Buio

Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime 2 (Billionaire)

AlbanSkenderajMusic
visualizzazioni 9 661 924
99% 45 000 1

Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Elgit Doda
Mix & Master: Marenglen Boja
Video: Imagine Films

Alban Skenderaj on Istagram:
instagram.com/albanskenderaj

Elgit Doda on Instagram:
instagram.com/elgitdoda

Available on:
open.spotify.com/album/2aYQIo...
music.apple.com/us/album/para...
acromaxmedia.lnk.to/ParajsaIme2

Intrattenimento

Pubblicato il

 

18 giu 2021

Condividi:

Condividi:

Scaricare:

Caricamento in corso.....

Aggiungi a:

La mia playlist
Guarda più tardi
Commenti 1 113
Kristjan Abedini
Alban je gjeni,shpresoj qe te marrin shembull kengetaret e tjer tek ti,nga sjellja juaj shembullore edhe stilin muzikor. Kenget tuaja japin shum emocjone,me falni per shprehjen por kur degjoj keta "nojzat pa brek-rrepistat" ma shpifin.
Delena
Delena Anno fa
Ritem, thjeshtesi, bukuri. Alban Skenderaj i vetmi qe nuk zhgenjen kurre, parajsa e muzikes shqiptare❤️💖❤️
Edmond Ajdinaj
Edmond Ajdinaj 6 giorni fa
Ab 108 zy
弥彦ya😘
弥彦ya😘 10 mesi fa
😍 OMG,EXACTLY WHAT I NEEDED 😍 --THE CUTE----------------------GIRLS. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- i Sepecial hot girls for you Trending💌 aishite.tokyo/yahiko?HDRCam私のヌードセックス ❤‍🔥 Gaze: "Amazed" Lips: "Sensual" Smile: "Sweeter" Body: "Colder" Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались. #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾 * Everyone talking its true * * While me: * " Wow that looks so delicious i wanna eat it so badÓ╭╮Ò" * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #однако #я #люблю #таких #рыбаков * #垃圾 * THREE IN ONE * Everyone talking its true * ITvid is the best forever * Life's story is a short journey so have fun before eternal sleep forever * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #Чо #эт #делает #на #2 #месте #в #тренде * #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾
Anila Vaso
Anila Vaso 10 mesi fa
@Rina Rexha ď
Simina Gavriluc
In fissa!!!!!! Bravissimi … un saluto dall’Italia!!!! ❤️🌈
Sulejman Arifaj
Grande Alban Respekte complimenti per la tua performance ❤️🇦🇱🎉🎉🎸😎👍📀
YLLIRIA ALBANIA
E kam thene dhe do e them gjithmone Albani dhe Elvana ,dy artistet me te mire nga gjeneratat e reja..Te vetmit qe bejne art .. Suksese Alban,kenaqesi te te degjosh
Alba Ajdinaj
Alba Ajdinaj 24 giorni fa
😲
Amarildo Mersinaj
@hi♥️ ca kishe
hi♥️
hi♥️ 4 mesi fa
@Amarildo Mersinaj hj
Besart Gashi
Besart Gashi 7 mesi fa
Prrallesh
Enerial Spahiu
Faleminderit Zotit qe kemi nje kengetar me një zë kaq te mrekullueshem si ti Alban ! 😊🙏
弥彦ya😘
弥彦ya😘 10 mesi fa
😍 OMG,EXACTLY WHAT I NEEDED 😍 --THE CUTE----------------------GIRLS. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- i Sepecial hot girls for you Trending💌 aishite.tokyo/yahiko?HDRCam私のヌードセックス ❤‍🔥 Gaze: "Amazed" Lips: "Sensual" Smile: "Sweeter" Body: "Colder" Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались. #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾 * Everyone talking its true * * While me: * " Wow that looks so delicious i wanna eat it so badÓ╭╮Ò" * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #однако #я #люблю #таких #рыбаков * #垃圾 * THREE IN ONE * Everyone talking its true * ITvid is the best forever * Life's story is a short journey so have fun before eternal sleep forever * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #Чо #эт #делает #на #2 #месте #в #тренде * #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾
Lindita Prencja
Kam patur fatin ta takoj nga afer njeri i mrekullushem😇😉
blueibabygirl07
Omg!!! Love from America!!!! Faleminderit shumë for the English translation!!!!!! I love it. Beautiful!!! The first song makes more since to me now hahaaaaa të dua!!! 💖⚘💖🙏💖⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
blueibabygirl07
blueibabygirl07 8 mesi fa
@Roshi Roshi avash avash haha ⚘💞
Mejson Savio
Mejson Savio Anno fa
Rfty
Roshi Roshi
Roshi Roshi Anno fa
Si po shkon studimi i gjuhes shqipe?
Suel Liço
Suel Liço Anno fa
👋👋👋
Ida 123
Ida 123 Anno fa
Jeni me te miret! Kenget tuaja jane shembulli me i mire sesi duhet te jete muzika moderne shqiptare.. *_*
el cy
el cy Anno fa
Lumturine e gjen tek esenca.💕💕💕 Parajsa ime je persempre! Summer hit.Feel vibe.
Valon Jakupi
Valon Jakupi Anno fa
Alban skenderaj duhet te shkoj ne eurovision ka ze te mrekullueshem 😍
Arelda Mehmeti
Alban, ai zeri jot është parajsë mbi tokë!!! Për sempre ♥️
Alexandra G
Alexandra G Anno fa
Страхотни песен и видео, поздрави! ❤
Valley
Valley 6 mesi fa
Sa here komentoni me keto gjuhet sllave na e neverisni cdo gje, madje edhe muziken. E kuptoni besoj qe cfare soji te poshter keni. Vetem per te shkaterrur cdo gje jeni.
弥彦ya😘
弥彦ya😘 10 mesi fa
😍 OMG,EXACTLY WHAT I NEEDED 😍 --THE CUTE----------------------GIRLS. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- i Sepecial hot girls for you Trending💌 aishite.tokyo/yahiko?HDRCam私のヌードセックス ❤‍🔥 Gaze: "Amazed" Lips: "Sensual" Smile: "Sweeter" Body: "Colder" Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались. #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾 * Everyone talking its true * * While me: * " Wow that looks so delicious i wanna eat it so badÓ╭╮Ò" * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #однако #я #люблю #таких #рыбаков * #垃圾 * THREE IN ONE * Everyone talking its true * ITvid is the best forever * Life's story is a short journey so have fun before eternal sleep forever * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #Чо #эт #делает #на #2 #месте #в #тренде * #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾
Diete me psikologji
Ia vlen. Kenge qe nuk ke frike se mos e degjojne femijet. ❤️❤️
AnkHaRa
AnkHaRa Anno fa
Thank you for the translation Alban! I love all your music! Blessings to you and your beautiful family!
shani yan
shani yan Anno fa
I più bravi avanti così spaccate dio vi benedica voi e tutto la vostra famiglia
Stella Kristo
Amazing song ! I like the lyrics and the beat !
aaravos
aaravos Anno fa
ελληνίδα?
Elda Zaimi
Elda Zaimi Anno fa
Kjo eshte muzike!! 🥺😍😍 E muzika e mire nuk ka nevoje per veshe profesionistesh! 🥲
Mimi Mimi
Mimi Mimi Anno fa
Sounds nice! Greetings from romania🇹🇩❤️
gaming tv
gaming tv Anno fa
Me ne fund nje keng qe e degjon dhjetra her e nuk te bezdiset Suksese 🥂🔥
bilishu aliss
O zot sa e bukur bravo Albano dhe Eglit jeni super qe te dy 🤗🤗🤗❤ .Po ju ca mendimi keni ???😍😍
serdy ximi
serdy ximi Anno fa
Faleminderit Alban dhe Elgit per muziken e bukur qe na dhuroni❤️❤️
dolimi jotoo
dolimi jotoo Anno fa
Faleminderit Alban dhe Elgit per muziken e bukur qe na dhuroni❤️❤️
Eriona Billa
Eriona Billa Anno fa
Faleminderit Alban dhe Elgit per muziken e bukur qe na dhuroni❤️❤️
bofooit gojo
bofooit gojo Anno fa
E dija qe do ishte nje kryeveper! Super hiti i veres! 🤗
Lushi Lulzim
Lushi Lulzim Anno fa
Parajsa ime1 ishte vera ime 2020,mendoja se do ishte dikush tjetër këtë verë por Alban Skënderaj vendin e parë si gjithmon😍
Sibora Xhaferaj
Ky eshte hiti i Veres ❤️😘😍💫💫
Samanta Mucollari
Pa diskutim HIT veror mezi po e prisja dhe keni goditur në shenjë 😍😍😍😍bravo na kënaqet shpirtin Alban dhe Elgit jeni yjeee. Na bëni ta ndjejmë veren edhe me shume me këtë këngë kaq të bukur dhe ritmike ❤❤❤ bravo 🌟🌟
Ann
Ann 9 mesi fa
Love this song thanks for translation ❤️
Mirela vasili
Mirela vasili 11 giorni fa
E bukura është tek thjeshtësia. lumturia tek origjinaliteti dhe shija bio ! Ti e bën kaq doreleshuar !Faleminderit ALBAN!💟
Delina metushi
Hiti veres na erdhi nga kengetari i shpirtit tim 🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️
*Fjorelda* Tafa*
Do kenaqemi kete vere duke degjuar Albanin me Elgitn super keng ♨️👏
menti alejo
menti alejo Anno fa
I vetmi qe kendon ne gjuhen e paster shqipe,, respekte alban
弥彦ya😘
弥彦ya😘 10 mesi fa
😍 OMG,EXACTLY WHAT I NEEDED 😍 --THE CUTE----------------------GIRLS. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- i Sepecial hot girls for you Trending💌 aishite.tokyo/yahiko?HDRCam私のヌードセックス ❤‍🔥 Gaze: "Amazed" Lips: "Sensual" Smile: "Sweeter" Body: "Colder" Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались. #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾 * Everyone talking its true * * While me: * " Wow that looks so delicious i wanna eat it so badÓ╭╮Ò" * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #однако #я #люблю #таких #рыбаков * #垃圾 * THREE IN ONE * Everyone talking its true * ITvid is the best forever * Life's story is a short journey so have fun before eternal sleep forever * Жизнь, как красивая мелодия, только песни перепутались * #Чо #эт #делает #на #2 #месте #в #тренде * #однако #я #люблю #таких #рыбаков #垃圾
Eva Mija
Eva Mija Anno fa
Beautiful song 🎵
Loco El
Loco El Anno fa
PER SEMPRE Alban dhe Giti me të mirët. 🥇🏆
Gladiola Resulaj
O zoot qe je i vetmi qe mban muziken gjalle ne kete vend..pasuri kombetare je Alban Skenderaj..adhurim per te gjithe brezat, bravooo👏👏👏
sara sara
sara sara Anno fa
Ky eshte mesazhi me i paster per dashurine e vertet👌❤️
Sonila Dova
Sonila Dova Anno fa
Super cuna🌟🌟
Mersi
Mersi Anno fa
Suksese Zoti ju dhente shendet e lumturi..Na kenaqet..Shpirtin kenge Superrrrr👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏
Erilanda Sofi
Suksese Alban dhe Elgit Super kenge 😍♥️♥️
Diana Axtelius
Love your song. Greetings from Sweden
sev7en
sev7en Anno fa
Alban je pasuri per shqiperine - vazhdo keshtu se na hengri tallavaja…
HighSociety
HighSociety Anno fa
Këndo vetëm Alban se ke zë të mrekullueshëm dhe sështë e nevojshme të fusësh të tjerë se ta prishin këngën fare.
Melda Thothori
Milionere eshte Miriani qe te ka ty Alban Skenderaj!!
Jurgina Merelli
Si gjithemon o Alban .kengetari me i mire i shkelqyer .brao dhe suksese te tej .💞💞💥💥💖💖🌹🌹
that lovely girl
Ia vlen ti degjosh kenget e tua Zeri yt i rrall e melodioz i jep bukuri e hijeshi ksaj kenge Ju lumte goja t dyve Keng tpr e bkr 🥰🥰😍
majlinda bardhi
Jam 60 vjece dhe degjoj kenget e tua e te elvana gjates. Jeni yjet e shqiperis
Agim Lazaj
Agim Lazaj Anno fa
Shum bukur. Bravo Albana je nje kengetar me i mire ne Shqipëri. ❤❤❤❤💖❤❤💖💖❤💖❤💖❤💖❤💖❤💖❤💖❤💖❤💖❤💖
Shkoder Shkoder
Menxi e prisja qe te dilte dhe nuk me zhgenjeu 🔥🔥🔥🔥
Music Al
Music Al Anno fa
Alban Skenderaj je i shkelqyer. Nuk ke pse merr kedo ne bashkepunime se i ulin nivelin kenges. Nje bashkepunim me Elvana Gjaten do ishte perfekt, do ishte bashkepunimi midis dy artisteve më të mirë që ka Shqiperia.
YLLIRIA ALBANIA
Offf duet me Albanin dhe Elvanen ,me rra goja cope duke e thene...Vdes ti shoh te dy ...Ishalla kjo deshire plotesohet
ela ela
ela ela Anno fa
PO KE KA MAR BASHKPUNIM SI MAß TEJE??? ERGITI ESDTE NJE KENGETAR I MIRE I TALENTUAR KA, ZE FANTASTIK I QAHNE KENGET E VET A SIDOMOS LARG NJE KENG MADHESHTORE E DIGJOJNE NE GJITHE BOTEN E PERKTHEJNE DHE AI SKA NEVOJ PER, ALBANI AS, ALBANI PER ERGITI POR KOMBINOJNE JANE TE DY SUPEEEEEEEERRRRRRRR
miko foin
miko foin Anno fa
Love your song. Greetings from Sweden
Nicon Constantinov
For now this is my Summer Song♥️♥️♥️♥️
Rvve Duio
Rvve Duio Anno fa
Super 😍😍😍😍😍🥰🥰🥰🥰🥰
Vesa Vesa
Vesa Vesa Anno fa
Hiti i veres 😍😍😍Pjesa e Elgitet eshte🔥😍Kurre nuk na zhgenjejn keta te dy😍😍
bani shkodrani
Kjo kenge do ishte fiks per EURO 2020 👌🔥
VALONA
VALONA Anno fa
#in tendenza in Italia🍷🇦🇱🇮🇹🍷 Ta cojm ne tendenc ne cdo shtet evropian
Aneta Limaj
Aneta Limaj Anno fa
Te lumte goja Te kendoft shpirti e zemera pergjithemon🌟🌟💥💥👏👏
Gen H
Gen H Anno fa
A mund te behej nje version i ri I kenges me disa fjale ne anglisht? Kam ndjesine qe do te behej kenge hit dhe mjaft e degjuar nga vendet fqinje dhe pse jo edhe me larg. Suksese te metejshme Alban dhe Ergit! Bashkepunim mjaft i bukur dhe i sukseshem
Trendelina Stojani
Amazing song ❤️❤️
Jorgen Dedja
Jorgen Dedja Anno fa
Këngë Shqip! 100% Tekst i kuptueshëm! 100% Mesazhi shumë i qartë! 100% Melodi, ritëm, muzik! 100% Ky po që është ART! 🙏
Jorgen Dedja
Jorgen Dedja Anno fa
@Lindita Prencja Anaa?!! 🤮🤮🤮
Lindita Prencja
Jo se ana lleshit sja hedh dot per keng😄😄😄. Talent i lindur Albani.
Rosvelta Kapai
Fantastik Je Alban Skenderaj ❤❤
Vasilika Prifti
Jeni me te miret Alban ti je kengetari ime i preferuar qe kur ke dal per her te pas ne sken nderi me sot dhe do vazhdosh te jesh
Marsela Elezaj
2 me te miret e muzikes shqiptare😍👌
Besarb Gjoncaj
Me pelqeu shume kengetarja Parajsa Ime nga Alban Skenderaj dhe Elgit Doda
Miri Kodra
Miri Kodra Anno fa
Faleminderit Alban kengetari me I mir shqipetar
User user
User user Anno fa
Te gjith duke folur per albanin.Elgiti e ka zbukuruar kengen💜
Ilda Kurti
Ilda Kurti Anno fa
Vlersimi me i bukur qe i eshte bere ndonjeher femres ne kenge.Dhe shume real per domethenjen.Bravo kenge shume e arrire.
Enea Gjorduni
Talenti dhe puna do fitoj gjithmone mbi cdo investim tjeter 😊. Hit
Briselda Tuci
Ju faleminderit per ritmin muziken kenaqesine qe na dhuroni cdo vere ♥️🌼ju lumte lart e me lart djema .per sempre.
Eduart Todhri
Eduart Todhri 4 mesi fa
❤️❤️❤️❤️❤️
pioggia pioggia
Kenget e tua te cojne ne Parajse ❤Complimenti 👏
E M
E M Anno fa
Bravo djale, na kenaqe, hit i veres uroj te behet kjo kenge, ti e meriton suksesin , urime
Overturn Thrill
uh, sa shpejt mbaroi kenga...., super si gjithmone. Faleminderit Alban dhe Elgid !!!
MATTSUN 9999 C
Love this song🤩🤩
Flora  flora
Flora flora Anno fa
Nje kenge gazmore pas stresit covid 19 🙏👏👏👏👏😍😍
Mirela Lela
Mirela Lela Anno fa
Shume bukur kenga qe te dy kendoni shume bukur dhe kenget e Elgitit jane super i degjoj shpesh kenget tuaj 🙏💎💎⭐⭐🇦🇱🖐🇫🇷
Hajredin Reci
Kombinimi me i mire i te 2 kengetare super kenge suksese 👑👑💫💫
toijg avnnr
toijg avnnr Anno fa
#in tendenza in Italia🍷🇦🇱🇮🇹🍷 Ta cojm ne tendenc ne cdo shtet evropian
Brunilda Mehmeti
Kenge e veres bravo cuna na kenaqet 👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🤩🤩🤩
Tania F.
Tania F. Anno fa
I più bravi avanti così spaccate dio vi benedica voi e tutto la vostra famiglia
Adelina Allkanjari
Kenga ime e preferuar ❤️
Labe Albania
Labe Albania Anno fa
Si gjithmonë këngët më të bukura i bën Albani👏👏👏
TheDragon Boy
Super te dy jeni vertet parasja e muzikesh shqipetare❤❤❤💯💥🙏🏻🙏🏻🙏🏻
eliana spaho
eliana spaho Anno fa
Eshte e vertet Alban Skenderaj Eshte yll dhe shume perfekt kengetar Eshte bravo bravissima super grande 🍀🍀🍀😚😚🥰😍💋❤🍀🍀🍀🍀🌸🌸🌷🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️
Athalia Koçi
Alban për mendimin tim mos u ndani kur ti dhe Elgiti. Jeni fantastikë🥰🥰🥰
Anxhela Tare
Anxhela Tare Anno fa
Cdo here nuk zhgenjen. Muzika e qetesis se shpirtit, kengetari i viti. 🔥
Labe Albania
Labe Albania Anno fa
Është këngëtari më i mir prej shum vitesh
Asllan Cena
Asllan Cena Anno fa
Wov bravo super kenga 🔥shpersoj që disa të kuptojn vlerat e kësaj kenge 😇
Jetaaa
Jetaaa Anno fa
Me çiltërsin e tij dhe zërin magjik te gjithëve na mahnit, nuk i duhen gjëra tjera për të bërë spotin se mjafton me ja ndëgju zërin dhe tjerat skan rëndësi sukse Alban
Esteri Aliu
Esteri Aliu Anno fa
Bravo super kenge e arritur 🍬🥳🥳
vxisaa
vxisaa Anno fa
Kjo eshte fllad veror ❤🥰 🎉🎉Super ❤
Elonora Mecaj
si gjithmonnn i thjesht edhe super kengetar...keng plot ndenja ❤️😘
Dashuria është në ajër
Alban Skenderaj I vetmi qe nuk me zhgenjen eshte super kenge🥳🥳👏👏👏 e degjoj 10 here ne dite. Super😊😊😁😁😇😇😇🥰😙😙😙😍😍😍😘😘
Ptao Tom
Ptao Tom Anno fa
Do kenaqemi kete vere duke degjuar Albanin me Elgitn super keng ♨️👏
aola wili
aola wili Anno fa
Do kenaqemi kete vere duke degjuar Albanin me Elgitn super keng ♨️👏
Marina Gjeka
Marina Gjeka Anno fa
Kenga qe i mungonte veres erdhi 😻
Klei Al
Klei Al Anno fa
Kjo keng ta shton jeten❤️
Llambra Peri
Llambra Peri Anno fa
Super kenge jeni te mrekullueshem Alban nuk zhgenjen kurr😘😘😘
Google User
Google User Anno fa
I liked this song 💖😘 Love from Kurdish people
tuhin sengupta
Awesome super!!! Love from India! 😊😊😊👐👐🇦🇱🇦🇱
kida kidatore
Qdo keng e alban skenderaj eshte shum e bukur dhe ritme shum te mira dhe te qeta ishalla zoti te shperblen me gjitha te mira ne jet na kenaqe me keto muzika
Ujala Latifi
Ujala Latifi Anno fa
Këngë fantastike!!!
Aurora Kuqo
Aurora Kuqo Anno fa
Albani super si gjithmon! Me te miret!🌟🌟
Amarild Shermadhi
Jeni super kengetare Alban dhe Elgit Goditet perseri me nje tjeter hite
Juli Fero
Juli Fero Anno fa
Parajsa je vet ti Alban vetem fjal te cmuara te mburojn nga zemra superrr
Elona Qershia
I persosur si gjithmone tekst te pasur me plot kuptim pa fjale te paduhura. Te prek ne shpirt. Bravo 👏
Suela Hyseni
Suela Hyseni Anno fa
Me ne fund nje tekst me vlere ❤️ Me te miret
Il prossimo
Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata
4:35
visualizzazioni 17 000 000
Reacting To My Fight With My Bro
18:59
visualizzazioni 1 274 650
Home alone in a Rush@Daniel LaBelle
1:00
visualizzazioni 9 121 875
IL COLLEGIO - REACTION
0:53
visualizzazioni 439 071
MARIAMA Saison 2 Episode 48
30:09
visualizzazioni 724 972
The funniest podcast clip of all time! 🤣
1:01