Buio

Alban Skenderaj - Jolie

AlbanSkenderajMusic
visualizzazioni 852 144
98% 8 393 128

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Intrattenimento

Pubblicato il

 

9 gen 2021

Condividi:

Condividi:

Scaricare:

Caricamento in corso.....

Aggiungi a:

La mia playlist
Guarda più tardi
Commenti 100
Maria Balliu
Maria Balliu 2 ore fa
KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like
pamela Hyra
pamela Hyra 2 ore fa
Super keng si gjithmon 🤩🤩
Kejsi Kejsi
Kejsi Kejsi 4 ore fa
LLakë
Linda Cobaj
Linda Cobaj 14 ore fa
👏👏👏🇦🇱
Alkinida Musaraj
Alban je super je zemer
Fatjon Balaj
Fatjon Balaj 19 ore fa
Love thiss😍
Abona Hoxha
Abona Hoxha Giorno fa
itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
Lika Hakani Hakani
Oh sa e bukur kjo kenge e Albanit ,ze I bukur ,bravo .
PIXEL Production
Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.
Fabjo Dema
Fabjo Dema 2 giorni fa
Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!
Florian Gjoka
Florian Gjoka 2 giorni fa
Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
Live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
sokin jon
sokin jon 2 giorni fa
me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾
Tironcja
Tironcja 2 giorni fa
Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
Live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
Rossella Hoxha
Rossella Hoxha 2 giorni fa
Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!
sokin jon
sokin jon 2 giorni fa
Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken
ermira bytyqi
ermira bytyqi 3 giorni fa
Replay non stop
aola wili
aola wili 3 giorni fa
You are the best
Xhemi Spaho
Xhemi Spaho 3 giorni fa
Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩
자연의 소리
자연의 소리 3 giorni fa
😊
Bashkim Kadishani
Bashkim Kadishani 3 giorni fa
👍
TrimoO'
TrimoO' 4 giorni fa
perfect song bana 👌
aola wili
aola wili 3 giorni fa
Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏
Shauka Hodan
Shauka Hodan 4 giorni fa
Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌
H Tahiraj
H Tahiraj 4 giorni fa
😭😭😭😭😭
Elusive Eagle
Elusive Eagle 4 giorni fa
Bukur !!!
alessia denaro
alessia denaro 4 giorni fa
Omg kjo eshte mrekulli
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
Live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
Rebecca Adelina
Rebecca Adelina 4 giorni fa
Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...
Shauka Hodan
Shauka Hodan 4 giorni fa
nice share
Elona Hoxhaj
Elona Hoxhaj 5 giorni fa
Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤
MERLINO
MERLINO 5 giorni fa
Not good
Super Kevin
Super Kevin 5 giorni fa
Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...
Linda Vlore
Linda Vlore 5 giorni fa
Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken
Lizi105
Lizi105 5 giorni fa
Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️
Shpresa Baci
Shpresa Baci 5 giorni fa
Bravo🙌🙌
art scorpione
art scorpione 5 giorni fa
Artist i vertet
Vasilika Prifti
Vasilika Prifti 5 giorni fa
Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua
Soni Plasari
Soni Plasari 5 giorni fa
Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏
hoiy vinosa
hoiy vinosa 5 giorni fa
My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj
Dile Dile
Dile Dile 6 giorni fa
Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇
Leonard Kollcaku
Leonard Kollcaku 6 giorni fa
4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit
Danjela Bushgjokaj
Danjela Bushgjokaj 6 giorni fa
❤🤗
KARDELEN KARDELEN
KARDELEN KARDELEN 6 giorni fa
nice share
hoiy vinosa
hoiy vinosa 5 giorni fa
King Alban 😀
Florika Vrushi
Florika Vrushi 6 giorni fa
Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱
Shana Sina
Shana Sina 6 giorni fa
Mbreti i muzikës ❤️
abbsnn cose
abbsnn cose 6 giorni fa
Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤
vana tsami
vana tsami 6 giorni fa
Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη
Nevila Lame
Nevila Lame 7 giorni fa
Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞
Mariglen Xhaxhka
Mariglen Xhaxhka 7 giorni fa
Q
andreea rades
andreea rades 7 giorni fa
❤️
abbsnn cose
abbsnn cose 6 giorni fa
Ssdfffc fx
Vlora LONDON
Vlora LONDON 7 giorni fa
Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra
Albana Hallulli
Albana Hallulli 7 giorni fa
Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
like per kover ne faqen time
Muharrem Maloku
Muharrem Maloku 7 giorni fa
Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !
Piano Shqip
Piano Shqip 2 giorni fa
faleminderit..gjithashtu
Marinela kumria
Marinela kumria 7 giorni fa
I love this 💋❣
Blooming Bubble
Blooming Bubble 7 giorni fa
Wow
Jolie Gergen
Jolie Gergen 7 giorni fa
My Name is Jolie 🥰
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
Live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
kastriot pisha
kastriot pisha 7 giorni fa
King Alban 😀
bilishu aliss
bilishu aliss 7 giorni fa
nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊
Matius Vlore
Matius Vlore 7 giorni fa
Eshte gjigandi muzikes shqiptare
Gledja Papa
Gledja Papa 7 giorni fa
✨👏✨
enkela shaba
enkela shaba 7 giorni fa
❤️
Lindi Johnny
Lindi Johnny 7 giorni fa
Nice ,I like it a lot 👌
bilishu aliss
bilishu aliss 7 giorni fa
Artisti me I mire shqiptar forever👌
Ela Celiku
Ela Celiku 7 giorni fa
🌺
Reina Rexhepi
Reina Rexhepi 7 giorni fa
Ssdfffc fx
New music
New music 7 giorni fa
Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅
Rama Bajram
Rama Bajram 7 giorni fa
O zoti rujt shqiptart ku do ge jane
Rama Bajram
Rama Bajram 7 giorni fa
Albaniens
Zana Shaptej
Zana Shaptej 7 giorni fa
O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn
Eiverto Tici
Eiverto Tici 7 giorni fa
@ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.
Ethnic Albanian
Ethnic Albanian 8 giorni fa
Kur je artist produkton mrekullira ✨
Brunilda Mehmeti
Brunilda Mehmeti 8 giorni fa
Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏
adil shata
adil shata 8 giorni fa
itvid.net/video/video-zvO-s2WU2VYs.htmlhifni keto video boni laik
LUTA luta
LUTA luta 8 giorni fa
A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...
Miranda Elezi
Miranda Elezi 8 giorni fa
Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤
Bardha Bardha
Bardha Bardha 8 giorni fa
Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡
Mario's blackman
Mario's blackman 8 giorni fa
Artisti me I mire shqiptar forever👌
Klauda Harizi
Klauda Harizi 8 giorni fa
🎶🎶💜
Maelia Levry
Maelia Levry 8 giorni fa
My Jolin ❤️🌸
miko foin
miko foin 8 giorni fa
Good job 👌👍
Entela Mustafaraj
Entela Mustafaraj 8 giorni fa
🥀
Valentina Gjoklekaj
Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘
AkunaMatata47
AkunaMatata47 8 giorni fa
p
ela gashi
ela gashi 8 giorni fa
nuk zhgenjen asnje here 👍
miko foin
miko foin 8 giorni fa
Super keng Super artist
Toro Man
Toro Man 8 giorni fa
Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️
Alda elmas
Alda elmas 8 giorni fa
Albani thjesht unik
Tina Dema
Tina Dema 8 giorni fa
Love it
Drini Dema
Drini Dema 8 giorni fa
Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh
Leta Marjeta
Leta Marjeta 8 giorni fa
Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.
eneo vlore
eneo vlore 8 giorni fa
E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉
laura_official _
laura_official _ 8 giorni fa
Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x
Brunela Nushaj
Brunela Nushaj 8 giorni fa
❤️❤️🥰🥰
Licorne Des Bois
Licorne Des Bois 8 giorni fa
puthje nga Franca 😘😘😘
Armando Agalliu
Armando Agalliu 8 giorni fa
Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!
Aishe Baci
Aishe Baci 8 giorni fa
🤗🤗🎆🎆
Klaivert Bego
Klaivert Bego 8 giorni fa
Is the best singer in Albania
Algers Tafaj
Algers Tafaj 8 giorni fa
Super keng Super artist
Megi _megi
Megi _megi 8 giorni fa
Kot
Ama M.
Ama M. 8 giorni fa
Videoclipin kur do ta shohim ?
kalia komanaku
kalia komanaku 8 giorni fa
This SONG ALBAN, INCREDIBLE WOW. You touch very DEEPLY my HEART 😥😥😥😥 .I PRAY for the person who dislike THIS POWERFUL SONG, HALLELUJAAAAAH 👑👑👑👑👑👑👑👑♥️🌠
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
kalia komanaku
kalia komanaku 8 giorni fa
GOD KEEPS you BLESSED ALBAN. 👑♥️ BIG STAR OF ALBANIA 🌠🌠🌠🌠🌠🌠 LOTS OF LOVE, from LEICESTER ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
LINDI Official
LINDI Official 8 giorni fa
Gashi - yesterday (Albanian version) But its nice and smooth though 👌
Abdualem osman
Abdualem osman 8 giorni fa
ALBAN JE YLL 🇱🇾🇦🇱
Hana Elshani
Hana Elshani 8 giorni fa
in love with thiss songgggg
Piano Shqip
Piano Shqip Giorno fa
Live itvid.net/video/video-oD7MVyHgUMY.html
Greta Beqiri
Greta Beqiri 8 giorni fa
Kur Albani kopjon muzikën e këngës ‘Sugar’ të Zubi-t. 😕 Kur të mbaroi kreativiteti? 🤷🏽‍♀️
Prossimi video
Miriam Cani - Sa shume te dua
03:04
visualizzazioni 484 000
Dhurata Dora - Harrom
03:37
visualizzazioni 10 000 000
I had COVID-19 ...while Pregnant
35:07
visualizzazioni 1 433 810
Nora Istrefi - Dy shoke (Acoustic Session)
03:30
Duffye Mos Shko
03:15
visualizzazioni 57 000
Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata
04:35
visualizzazioni 14 000 000
Io alle medie vs oggi - Tommycassi
0:22
visualizzazioni 122 646
Tik Tok vecchio di Daniele Montani
0:33
visualizzazioni 332 883
LE CLIP PIÙ VISTE DI TWITCH !!!
11:00
visualizzazioni 73 050
REACTION LAZIO - ROMA w/ Blur & Yoshi
13:44