Buio

Gold AG x Afërdita Demaku - Lutja e nanës 

Gold AG
Iscriviti 431K
visualizzazioni 5M
50% 1

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA
fanlink.to/LutjaeNanes
Gold AG x Afërdita Demaku - Lutja e nanës
Teksti : Arian Agushi
Muzika : Arian Agushi & Florent Boshnjaku
Orkestrimi : Florent Boshnjaku
Video : MProduction
Kavall: Gent Hoxha
#GoldAG #AfërditaDemaku
#ONIMA
Connect with Gold AG
Facebook | / goldag.legend
Instagram | / arianagushi
Eh moj jet po sa shume qe mke lodh
Shyqyr qe se dim kurr neser se cka ndodh
Koha ka ndryshu a e ke pa qysh po thojm
Koha ska faj se na vet kohen e bojm
Sa dashni pat n’at shpi kur kem kejt familja
Skena pas shum po prap u boke zgjidhja
Lamtumira e nanes te dyrt e oborrit
Osht plaga ma e madhe midis krahnorit
E ktu ngurbet asni dit nuk e sheh
Trupi rrin ktu po mendja atje
E shum her ndodh telefoni kur bjen
Sa gzona edhe thom mos ka ndodh najsen
E ju nuk e dini sa i idht esht ky mergim
Dikuj i doket mjalt po neve pelim
Se pasha Zotin krejt boten me ma dhane
As me eren tande nuk e kisha ndrru oj nane.
Ref:
Lutem per ty kur shkon e kur vjen
Ishallah mrrin mir o mor djali jem
Nanen me djal kur e ndan gurbeti
O ni pjes te zemres po ma merr me veti.
Strofa:
Pasuria e botes nuk mduhet asgja
Se po me djeg malli ftyren me ta pa
Mirupafshim djal me mbyti kjo fjal
A beson qe zemra bir o po don me mdal.
Ah aeroport ti je vend per qarje
Ku lotet mpikojne ntakim edhe n’ndarje
Cka po ndodh me mu shpesh e pys veten
Se erdha per pak e meta ton jeten
E jeta jon o vlla hiq nuk osht let
Nuk munesh me besu kurr pa e provu vet
E shumkujna duhesh me i kesh edhe prej zorit
E malli tmer edhe per gurt e oborrit
Dal tu lind dielli e kthena tu dal hana
Nuk m’mer gjumi kurr pa e dit qysh o nana
Jena bo si ai zogu qe i mban dy fole
Njanen nshtegtim e tjetren ne atdhe
E nje porosi prej zemre ja kisha dhon gjithkuj
Ma mire Dimri n’atdhe se Pranvera n’dhe t’huj
Sa her e keqja e rreziku mka zane
Ajo qe mka pshtu osht lutja jote oj nane.

Musica

Pubblicato il

 

9 dic 2021

Condividi:

Condividi:

Scaricare:

Caricamento in corso.....

Aggiungi a:

La mia playlist
Guarda più tardi
Commenti : 792   
@TrollStationYT
@TrollStationYT 2 anni fa
Shum kang e bukur ❤️🇦🇱
@naimeemini2841
@naimeemini2841 2 anni fa
Shumm emirkjo keng poju lumt 🙏🙏🙏🙏👍👍👍👍🥰🥰🥰🥰🥰
@besaveseli3746
@besaveseli3746 2 anni fa
Ezo💋💋💋💋💋💋💋
@themangavin0140
Shih, kush e ka dite qe shqiptari mshefet mas Trollstation 🤯
@arberiebajraktari2889
Këngë që gjdo Mërgimtar gjen vetën ju Lumt !👌
@emanuelgostima9614
Fiks tek kjo kenge gjejm veten te gjithe mergimtaret
@elsasula8886
@elsasula8886 2 anni fa
Te duuuuua shuuum oj nena ime❤️🙏🏻… respekt te gjitha nenave..gurbeti 😭
@nafanafa928
@nafanafa928 2 anni fa
Amin💔💔💔💔😰😰😰😰
@xhemazijeqamili3630
Te lumt goja Gold. Na mbyte me lot neve te gurbetit. Shum e vertet cdo fjal ne ket keng. Te pershendes nga Danimarka.
@arbenprenga3610
E pritsha qe ti do te beshe nje keng kaq te bukur si gjithmon Arjani na knaqe me kto kang bravo e madhe shkon per ty Arian Agushi dhe per afertiten gjithashtu 👏👏
@shqipe181
@shqipe181 2 anni fa
Shum keng e bukur 🤲Allahu jau ruajt nenat ata qe i kan te gjalla 😢♥️💙
@fexherijecakiqi5210
Shum kenge emocionuse jeni⭐⭐ju pershendes nga gjermania 🇦🇱🇦🇱👍
@armendaziri6604
Me lot ne sy po e degjoj ket keng zoti i bashkoft sa ma shpejt kit shqiptaret me familet e veta qe jon ne gurbet !
@drze3993
@drze3993 2 anni fa
Nje duet dhe text perfekt, ju lumt veq SUKSESE per te dyt🌟🌟
@petritkrasniqi2197
Gold Ag shum kang e bukur te lumt veq vazhdo bravo mos I nal ❤️🔥🔥🔥
@deadea6181
@deadea6181 2 anni fa
Çdo fjale e ksaj kenge pershtatet jetes sone 😪🤲 nenat tona e dine mire e i mbajne syte nga dera e syte nga telefoni deri sa na degjon😭 suksese per kengen
@rudinandrecka8831
Tekst i hidhur qe po e jetojmè, bravo prsh nga Italia 🇮🇹 😥 🇦🇱
@xhajaho832
@xhajaho832 2 anni fa
Shtet i flliqur kemi emigru ma keq se afrikant e arabet, jemi popull dele sbahemi kurr bashke per te miren tone
@bonishehu2255
@bonishehu2255 2 anni fa
itvid.net/video/video-yGdxwmTczK4.html
@xheladini123
@xheladini123 2 anni fa
E Mendoj se si Gjdo Keng e Gold Ages dhe Kjo dot Jet e Mirseardhur Mexi Spres me Ndegjua Respekt e ty e Gjith Familjen tane All-Ahu ju Rujt Amin 🤲🤲
@jetastatovci5757
And just like that, I was crying. Oh, Zot kjo jet ish ender pa zgjidhje. Thank you for the beautiful song! Just don’t make us cry anymore. Respect and love from very far away.❤️
@egzonosmanajalbanianblood9272
Allahu naj ruajt nanat tona dhe vllezrit tan nê gurbet 😊🥰🤝
@arlindam7097
@arlindam7097 2 anni fa
Bravooo😭👏👏👏🤩
@shpresazhana643
Sa kenge e permallshme ..shum nena nuk i mbajme lotet per djemt qe u shpernane .aneban botes..ju lumt goja ..codo fale e spikatur ..si vet reliteti i jetes qe po jetojm shume nena
@annastone2173
@annastone2173 2 anni fa
Ju lumt goja 💫💫🇦🇱 Kenge per te shtretat tona ❤️N❤️E❤️N❤️E❤️ Emri me I bukur në bote ❤️ Nena per Fmit eshte e pa zevensushme!! Zoti I bekoft Te gjith nenat tona Nenat 🇦🇱jetofshin 10000000000000000 Fmit 🇦🇱Zoti I rujt kudo Jan 🙏🏻 Ju pershendes nga New York Por me zemer në 🇦🇱😞!
@elonagashi3747
Hhty
@nepe6741
@nepe6741 2 anni fa
Shum kang e bukur dhe emocionuse per neve gyrbetqarve qe derdhem shum lot !! Te lumt ata qe i kan prinderit gjall dhe mun te vendosin ndryshe !!!
@noname-ki3yx
@noname-ki3yx 2 anni fa
Ju knoft goja gjithmon e ti Arian bravo te qoft per vargjet qe i ke shkruajtur inteligjent i estrades ma i miri Allahu ta shperblet qe shkruan tekste te bukura dhe i cmall njerzit anemban botes me kto tekste kengesh 👏👏👏👏👏👏💫💫💫💫
@riaddemaku414
@riaddemaku414 2 anni fa
Respekt per Gold & Aferdita Vetem Ajo ose Ai qe ësht ne Gurbet e ndjen me gjithë shpirt ket keng te bukur
@yettakosovo3936
Pse as edhe 1x nuk bete nje kenge per Bijen qe shkon ne Gurbet , per ne vajzat eshte 1000 here me veshtire … Sidoqofte e mire Kanga . Po Bijat hjekin shume ma shume . Cdo t’Mire nga Amerika .
@sevdijecerkini3872
Po shum mir e ki moter 🤗🤗😢😢😢😢😢
@puriziosamalkonso5611
Do ta beje besoj sapo te shohe keto mesazhe ke te drejte femijet Jan njesoj
@egzzona2758
@egzzona2758 2 anni fa
Mir e ki😩😅
@bonishehu2255
@bonishehu2255 2 anni fa
itvid.net/video/video-yGdxwmTczK4.html
@zykizyki8209
@zykizyki8209 2 anni fa
😭😭😭😭
@joannabsqj2885
@joannabsqj2885 2 anni fa
😪😪😭😭ju falenderoj per kete kenge. Te pakten lotet e dhimbjes per nenen e babain i nxjerrim duke degjuar kte kenge,eshte si nje clirim per pake dite me tej😫
@elmihateharadini8084
Ju lumt o yllat e shqiptaris! Këng shumm e mir, po edhe mallangjyse....
@flladheshtje9397
Ty qe qofte hallall toka e shqipes e besa e arbrit o djale .. e pac me jete dhe ti nenen tende.. respekte nga Italia..
@mervlutvata1651
Nje keng shum e bukur dhe e ndjeshme zoti I rujt gjith gurbeqart kudo qe Jan 👍✨✨✨
@donikahajdarajdonikahajdar6092
Gold ke emrin Gold ke zëmrën Gold ke gojën ke na thur këto këngë👌🇦🇱
@salausa9896
@salausa9896 2 anni fa
Te lumtë Gold ty dhe Aferdites kenge e mir me domethenie te madhe,ju pershendes nga pertej oqeanit nga USA🇺🇸
@limansyla8784
@limansyla8784 11 mesi fa
❤❤❤❤🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
@mirveteleku9294
Na dogji shpirtin gyrbeti Ju lumt për këtë këngë!
@bilalrobertocarlos1997
Allahu Shperbleft Vllah. Vallah Bilah na mer malli qe thojn edhe nje qen me pa se per ma te afermit spo foli po weq 😢😢
@lotiinenes3443
@lotiinenes3443 2 anni fa
Respekte pa fund per Goldin . Je dhe do te mbetesh gjithmon Mbret I kenges , në secilen kenge me fjlat e Tua e gjejm sherimin e dhimbjes anemban botes Zoti te rujt .
@gzimkasemi6519
@gzimkasemi6519 2 anni fa
Te lumt ajo goj te prshendesim nga italija zoti e rujt shperin dhe kosoven se nuk knaqme kurr
@bigg1300
@bigg1300 Anno fa
Shum e bukur e degjoj 10 her ne dit
@blerinabaliu5208
Te lumt Arian♥️♥️
@lumeqalaj1340
@lumeqalaj1340 2 anni fa
Shum kenge e bukur Ju lumt Paqi shëndet 🤲
@diterpellumbaj9782
Te lumte goja . Kenge shume emocionuese . Zoti te rujt . Na mallengjeve .
@eduardmorina6876
Ju lumt goja se te gjith i kemi ne gyrbet zemrat na dogjen e sidomos prindve se Kan met vet po' kshtu e ka jeta kosov katastrof mnerim e prej zorit Jan dal gzohem kur vin dit è pushim it me u bashku familja zoti I ruajt te gjith mergimtart tan
@MProduction.
@MProduction. 2 anni fa
Suksese 🙌🙌 qdo kush e gjen veten në kët këng 👏👏
@dennidenni1366
@dennidenni1366 2 anni fa
Ju lumt
@dennidenni1366
@dennidenni1366 2 anni fa
Ju lumt
@faqjatonit9929
@faqjatonit9929 2 anni fa
Po shpi për shpi n'kosov mendoj 😪
@sarashehi5482
@sarashehi5482 2 anni fa
Ah ky kurbeti, na shkatrroi
@kleodorzeqo7216
ALLAHU JUA REALIZOFTE DESHIRAT TE DYVE
@justingjoni8001
Te lumte goja o Gold AG rrespekte Pa fund per ty ti je legjend
@dritakrasniqi6959
😭❤
@dritakrasniqi6959
😭❤
@eljondurcaku
@eljondurcaku 2 anni fa
Super kenge! Ju lumte goja e ju ruajt i Madhi Zot.
@roankolaveri6533
Shum e mire Bravo Gold🙏
@lidaishmakaj8926
Te lumt se e qellume shume kjo kang Allahu ta shperblet me Xhenetin Firdeus
@fortheculture1537
Shqipet nese duan te nigjojn ene kongen “Dupe x Nixhua - CTM” 🔥🔥
@MG-kv3ue
@MG-kv3ue 2 anni fa
Bravo bravo gold AG ah more ju mergimtar/e na mplaku gurbeti duke u endur dyerve te botes e kurre nuk u knaqem me dheun tone 🇦🇱🇬🇧🇦🇱
@veralirsch1801
@veralirsch1801 2 anni fa
😭😭😭😭 Omg far teksti i qellum 💔shummmmm bukur ni bashkpunim i mrekullushem Bravo 👏❤️❤️💋🙏
@sevdijecerkini3872
Ju uroj suksese ♥️♥️ keng shum e bukur e ben me vaj gjdo mergimtar 😢😢😢😢 Ju pershendes nga Suedia😢😢😢
@hamzaxheladini8765
Hamza. Djladini
@tetateta3787
@tetateta3787 2 anni fa
Cdo kenge e jotjaa shtimmm jete prz💔🦋❤🥺
@trendelinalina3503
Shum kenge e qelluar dhe e bukur ju lumt sepse shumicen e djemve i ka nda gurbeti nga nanat tona zoti i bekoft te gjithe bashk atdhetaret tane dhe nanat tona kudo qe jane...
@gertaola2847
@gertaola2847 2 anni fa
Ku ka keng e jotja qe mos te jet hit i vitit bravo lum nena jote qe sju humb mundi 🙏🙏
@hamidegovori7825
Shumë këngë e mrekullueshme respekt për ju të dyve👏🌺👏🌺👏🌺👏🌺👏🌺👏🌺👏🌺
@shefqetazemi5613
Vërtetë këngë me tekst të mrekullueshëm dhe interpretim prefekt për mërgimtarët por edhe për ne që i kemi të afërmit në mërgim.
@bonishehu2255
@bonishehu2255 2 anni fa
itvid.net/video/video-yGdxwmTczK4.html
@veramedolli9994
Sa keng e bukur 👏👏eee kurbet i shkret na i thavi sytë per Nene e Babe 🥺🥺Suksese 🙏🙏
@kemoberlin6054
@kemoberlin6054 2 anni fa
ELHAMDULILAH ZA NAŠE MAJKE ŠTO SU NAM JOŠ ŽIVE I ČEKAJU NAS KOD KUĆE. ESSELAMU ALEYKUM FROM NOVI PAZAR !!!
@zanacena772
@zanacena772 2 anni fa
Bravoooo goldi si gjithemone me kenge te mire pershendesim gjithe gurbetqaret me ket kenge te bukur 🙏🙏🙏🙏
@mirjetamustafa6107
Bravo ju pershendes shum shum 🤲🙏🤲🙏
@Malik-yz1iq
@Malik-yz1iq 2 anni fa
Ju lumt 👏 te dyve vertet nje keng shumm e bukur. Dhe nje e vetet e hidhur e shum Shqiptarve qe gjindemi ne mergim.
@selmancenamizair4428
Bravo për këgën edhe pse po emconohemi shumë e keni qëdhu me gjdo fjal 👏👏👏👏
@leutrimselimi7950
Ju lumt goja jeni te mrekullueshem i rujt zoti djemt e tan kudo qe jan neper bote🙏🙏🙏🤲🤲🤲
@MilaMila-ey9yc
@MilaMila-ey9yc 2 anni fa
Ju lumte goja 🙏👏🏻
@elbasani6835
@elbasani6835 2 anni fa
Fjala NAN Eshte sa krejt pasurija e botes lumt Ata / Ato qe ikan Nanen...Se mua me mungon NANA💔💔💔💔😪😪😪😪
@nafanafa928
@nafanafa928 2 anni fa
😰😰😰😰😰😰💔💔💔💔💔💔
@mz898
@mz898 2 anni fa
E gjetsh te xhenet 🤲
@elbasani6835
@elbasani6835 2 anni fa
@@mz898 FLM. AMIN INSHALLAH
@sevdijecerkini3872
Ngushllime per nanen 😢😢
@elbasani6835
@elbasani6835 2 anni fa
@@sevdijecerkini3872 flm respekt per ty
@xhezairhamidi2128
Shumë kënge emocinuese 👌👍
@arbenrushit4894
Ju lumte goja se keni kenduar shume bukur dhe nje kenge shume e bukur respekte.
@zenelberisha4173
ju lumte goja Gold ag e Aferdita demaku na knaqt me ktu keng te mrekullushme por njekohesisht edhe po permallohemi sidomos ne qe jemi ne gurbet
@rambufi8655
@rambufi8655 2 anni fa
Ju lumtë kenge shume shume goditese per te gjithe mergimtaret Tane neper bote♥️♥️♥️♥️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
@jetoj-me-shpres8832
gyrbetqart qe kan vite larg familjes e gjejn veten te kjo kang e bukur zemra ju knoft Gold Ag & Aferdita🤍🤍🙏🙏🙏 shumm e bukur e prekse😭 ju dua jeni shumm tmir💗💗💐💐
@lularamaj5080
@lularamaj5080 2 anni fa
sapo e ndigjove kte kenge me ran lotet 😢😢😢bravo God & Aferdita zemra ju kndofte ju pershendes nga Franca , zoti ju rujte kudo që jeni 😍😍👏👏👏💐💐
@aidathanasi4298
Super keng si gjithmon suksese Aferdita
@saljihiiljbere8328
Oh q me malléngjoj kjo kange,ah Nana ime shume u merzit per mue e un per at ne ket gurbet te shkret(France)e u plaka ketu e ende malli e merzija jan me mue ,😭😭😭ah moj Nane😘😘
@rudinamalaj2619
Nje tekst e interpretim i mrekullueshem 👏
@gezimgashi5997
@gezimgashi5997 2 anni fa
Dasht Zoti e ta kuptojn kët Këngë dhe të gjith Shqiptarët të kthjellohemi pak. Jeta në Mergim është Gënjeshtër!.. e pas kësaj Gënjeshtëre po vrapojm si Komb drejt asimilimit te paparë!.. Respekt Gold AG & Aferdita
@mensurgmail188
Edhe
@mensurgmail188
Edhe o
@mensurgmail188
Edhe o
@mensurgmail188
Edhe and you 9zemra vogel vetem te mira past
@farukkurbogaj3339
Si gjithmonë keng te shumëpritura dhe plot kuptim Zoti ju Rujt🤲🤲💎💎
@ndocbrulaj8731
@ndocbrulaj8731 2 anni fa
Aferdita eshte super professioniste per kangen folklorike
@drinkryeziu5368
Bravoooooooooo ju lumtë❤️❤️❤️🤲🤲🤲🤲🤲❤️❤️❤️❤️❤️
@dritanberberi1553
Super keng .bravo .te dyve na e pret zemren me kto fjal.
@tikusadikaj6821
Je gjigant Golde AG ska fjal per ty je i pa artishem te lumt goja BRAVO
@alketagjata8184
Oh lotet e kurbetit 😢😢😢😢 Si gjithmone Gold Ag më i miri 👌👏👏
@puriziosamalkonso5611
Ne kenget e tuaja eshte gjithe realiteti yne bravo, edhe se na mbushen syte me lot😢😢
@arsitlakja8542
@arsitlakja8542 2 anni fa
Si gjithmon i papam Gold Ag 👑❤️
@besniktopi6765
@besniktopi6765 2 anni fa
Bravo shum e bukur kenga komplimenti te dyve 👏👏👏
@angielinalleshi1084
Uffffff. 😭😭. Sa. Madh. Kam. Per. Nanen teme Qe Nuk jeton. Ma. Me pa mundsin. Me shku me. Varros.!! Keto Jan kenge. Shpirti. God bless you !!
@hajriekelmendi8315
Ju kendoft zemra gjithmon ❤❤❤❤❤❤❤
@afrimhoxha6015
@afrimhoxha6015 2 anni fa
Ska fjal ashtu ësht si gjithmon Gold të lumt për kët duet të shkëlqyer!
@elidonaavdiaj8478
Kush i ka ba like akoma pa e degju gold ag je ma i miri ❤️‍🔥Aferdita dhe ti je yll💕😘
@mariasmith5098
@mariasmith5098 2 anni fa
Kenga ma e mira. Te lumt Gold qe paske kendu me te forten Aferdita Demaku
@artabajrami9175
Ju lumt goja se shum keng e mir 🥲🥲sodomos per ne se jem ne gyrbet
@arberzenuli5774
Ju lumte goja te dyve, shume kenge e qelluar. Ne gurbet e kam burrin, djalin dhe vajzen kur e degjoj kete kengen tuaj me emocjonon shum.
@valdrinahafizi4335
Suksese t'pafshim sa ma lart,kange shume e mire❤❤
@olsizhupani3627
MASHAALLAH TRUJT I MADHI.TE KENDOFT ZEMRA E SHPIRTI GJITHMON GOLD AG DJALI.RRESPEKTE
@gggjgj1150
@gggjgj1150 2 anni fa
Merci teper e mir si gjdo kenge e jotja bravo👌
@arditaditushja8775
Suksese Aferdita Gold Ag👏👏👌👌
@nexhipferati7385
Shum keng e buker bravo te lumt pershendetje nga Italia 🇦🇱🇽🇰
@saddamboumezrag4212
Respekt algeria ❤albania shumë këngë e bukur
@ahmetmorina7451
Respeket per Gold Ag ma i miri nga krejt njerzit Gold ag ma i miri Respekt per ty Gold
@anilakaca3886
@anilakaca3886 2 anni fa
Sa kenge e bukur ju lumte goja 👏👏👍
@mirelamirela7641
Si gjithmone nk zhgenjen me kenget qe sjell, sapo mbaron e kthej serish , nk ngopem duke e degjuar. Suksese Gold ag &Aferdita! Mirupafshim djale me mbyti kjo fjale😪😪 sa e ndjejme ne qe jemi jashte😭 Me mir dimri ne atdhe se pranvera ne vend te huje, Fjale me vende . Nk mund ti heqesh asnje presje ktij teksti.
@nafemujaj2457
@nafemujaj2457 2 anni fa
Ju lumt per ket keng kaq te mir 💐👍
@aritagerxhaliu5738
Ju lumt kenge e qellune per gyrbertqaret respek 👍
@nb.d3786
@nb.d3786 2 anni fa
Zoti ju rujt prej te keqes se shum keng me ven bravo
@jashadijexheladini2309
Te Faliminderoi per ket kang shum te bukur, 😭 Allahu ju rujt
@auroraahmetaj6366
Gold AG tekstet e tua ma plagosing zemren. Je i mrekullueshem. Respekte.
@ardianagjeta7798
O zot cfar kenge . Te lumt goja o yll i muzikes shqipetare . Lotet nuk pushojn , per ne qe i kemi ne kurbet femijet . 🙏🙏🙏
@erisaduli6640
Kenga shum e bukur pa diskutim por edhe ne vajzat e shkreta qe na dergjet shpirti nga malli per prind e meritojm nje kg ❤❤❤
@nicolanik5251
@nicolanik5251 2 anni fa
O zemra ju kendoft gjithmon o zot te dyve a moj Nan fjal e e ambel po nandav gurbeti shum me preku kjo keng kam tash ni 22 vite si erdha ne gurbet na dogji madhi per Nanen 🌟🌟💙❤️🍀💐👍👍👍👏👏👏ju pershendes nga USA 🇺🇸 🇦🇱
@nijazidalipi4128
Muzika shqipe ka Domethanje Bravo Dyt 👍🇦🇱
@hamzaxheladini8765
Hamza. Djladini
@lumbardhkryeziu4718
bravo.Allahu ju Rujt.gjithmon
Il prossimo
Gold AG - Bija e dikujt
3:56
visualizzazioni 2M
Gold AG - Sofra e nanës
4:06
visualizzazioni 6M
Gold AG - FRONT
3:26
visualizzazioni 1,9M
Mahmood - TUTA GOLD (Sanremo 2024)
3:15
Il Doc 4
3:37
visualizzazioni 640K